سئوالات متداول

حساب کاربري

آيا امکان ويرايش مشخصات کاربري و ايميل من وجود دارد؟

پاسخ: شما مي‏‌توانيد مشخصات کاربري خود را ويرايش کنيد. براي اين کار بايد با وارد کردن پست الکترونيکي و کلمه عبور، وارد حساب کاربري خود بشويد، سپس با کليک روي گزينه "پروفايل من" به صفحه‏‌اي منتقل مي‏‌شويد که در بخش "اطلاعات کاربر" امکان "ويرايش اطلاعات" وجود دارد.

در انتهاي هر ايميل درج شده " چنانچه تمايل به دريافت ايميل از طرف ما نداريد، بر روي لغو اشتراک کليک کنيد " شما مي توانيد پس از دريافت اولين ايميل ، عضويت خبرنامه را لغو کنيد.

براي تغيير ايميل،اصلاح کد ملي يا حذف اکانت با همان ايميلي که ثبت نام کرده‏‌ايد به info@zinkala.com ايميل بزنيد.

اگر به ايميل خود دسترسي نداريد متاسفانه به دلايل حفظ امنيت کاربري، هيچ راهي براي تغيير ايميل خود به عنوان نام کاربري نخواهيد داشت و فقط مي‌توانيد مجدداً با ايميل جديد خود ثبت نام کنيد.

چرا با وجود درخواست من براي تغيير رمز حساب کاربري، لينک آن براي من ايميل نشده است؟

پاسخ: لطفاً ايميل‌هاي اسپم(spam) خود را چک کنيد. به ويژه ايميل‌هاي ارسال شده به حساب‏‌هاي کاربري gmail گاهي spam مي‌شوند. توجه داشته باشيد که link تغيير رمز براي شما ارسال مي‏‌شود نه خود رمز.

آيا مي‌‏توانم به اطلاعات خريدهاي قبلي خود دسترسي داشته باشم؟

پاسخ: براي دسترسي به اطلاعات خريدهاي قبلي، بايد با حساب کاربري خود وارد شويد، سپس روي گزينه "سفارشات من" کليک کنيد تا سوابق خريد شما نشان داده ‏شود.

ثبت و پيگيري سفارش

دوست دارم از  زين ‌کالا خريد کنم، اما هنوز کاملاً به خريد اينترنتي اعتماد ندارم، چگونه مطمئن باشم که پس از خريد، کالا به دست من مي‌رسد؟

پاسخ: دارا بودن نماد ساماندهي الکترونيکي به اين کسب و کار رسميت و اعتبار مي‏‌بخشد. نماد ساماندهي الکترونيکي توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکي وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسي فروشگاه اينترنتي و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانين، اعطا مي‏‌شود و کسب و کار اينترنتي داراي نماد به صورت مداوم تحت بررسي اين سازمان قرار دارد. براي اطمينان بيشتر شما مي‏‌توانيد در صفحه اصلي وب سايت زين ‌کالا با کليک روي نماد از جعلي نبودن آن اطمينان پيدا کنيد.

آيا براي خريد از زين ‌کالا، حتما بايد در سايت عضو باشم؟

پاسخ:بله، با اين که بدون وارد شدن به سايت مي‏‌توانيد يک کالا را به سبد خريد اضافه کنيد، اما براي انجام مراحل بعدي خريد و ثبت سفارش بايد با حساب کاربري خود وارد سايت شده و يا در هنگام خريد، عضويت خود را تکميل نماييد.

با عضويت در زين ‌کالا مي‌توانيد:

- سريع‌تر و ساده‌تر خريد کنيد.

- به سادگي خريد, سوابق خريد و فعاليت‌هاي خود را مديريت کنيد.

- نقد، بررسي و نظرات خود را با ديگران به اشتراک گذاريد.

- در جريان فروش‌هاي ويژه و قيمت روز محصولات قرار گيريد.

آيا در تمام ساعات شبانه روز مي‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

پاسخ: شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته مي‌‏توانيد سفارش خود را ثبت کنيد.

آيا مي‌توانم براي شخص ديگري از زين ‌کالا خريد کنم و سفارش تحويل آن شخص شود؟

پاسخ:بله، پس از انتخاب کالاهاي موردنظر و اضافه کردن آنها به سبد خريد، ثبت سفارش در 4 مرحله تکميل خواهد شد:        الف ) ورود به زين ‌کالا، ب) اطلاعات ارسال سفارش، ج) بازبيني سفارش  و د) اطلاعات پرداخت.

در مرحله اطلاعات ارسال سفارش و بخش " انتخاب آدرس"، شما مي‌توانيد با انتخاب گزينه "افزودن آدرس جديد" آدرس و مشخصات تحويل گيرنده سفارش را وارد کنيد. توجه داشته باشيد که اگر مبلغ سفارش را اينترنتي پرداخت کنيد، تحويل گيرنده سفارش هنگام دريافت کالا بايد کارت شناسايي همراه داشته باشد.

آيا مي‌توانم با حساب کاربري خودم، خريد کنم و فاکتور به نام شخص حقوقي يا شرکت صادر شود؟

پاسخ:بله، پس از انتخاب کالاهاي موردنظر و اضافه کردن آنها به سبد خريد، ثبت سفارش در 4 مرحله تکميل خواهد شد:      1) ورود به  زين ‌کالا، 2) اطلاعات ارسال سفارش , 3) بازبيني سفارش و 4) اطلاعات پرداخت.

در مرحله اطلاعات ارسال سفارش و بخش "شخص حقوقي هستيد؟"، با کليک روي عبارت "اطلاعات حقوقي خود را تکميل/ ويرايش کنيد." به صفحه ويرايش اطلاعات کاربري منتقل خواهيد شد و با انتخاب گزينه " تکميل اطلاعات حقوقي براي خريد سازماني" و وارد کردن و ثبت مشخصات سازمان موردنظر، مي‌توانيد براي خريد سازماني و دريافت فاکتور رسمي و گواهي ارزش افزوده اقدام کنيد.

همچنين با توجه به ثبت سيستمي سفارش، به هيچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد يا تغيير مشخصات آن از جمله تغيير فاکتور حقيقي به حقوقي وجود ندارد. بنابراين لازم است مشتريان هنگام ثبت سفارش، نسبت به اين مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نياز دارند که فاکتور حقوقي براي آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزينه " تکميل اطلاعات حقوقي " و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، براي خريد سازماني و دريافت فاکتور رسمي اقدام کنند.

از وضعيت سفارشي که ثبت کرده‏‌ام، چگونه مي‌‏توانم مطلع شوم؟

پاسخ:براي اطلاع از وضعيت سفارش، مي‏‌توانيد وارد حساب کاربري خود شويد و با کليک روي گزينه "سفارشات من" از وضعيت آن مطلع شويد.

آيا مي‌‏توانم کالاهايي که موجود نيستند را سفارش بدهم؟

پاسخ:خير، در حال حاضر تنها کالاهايي امکان سفارش گذاري دارند که در سايت  زين ‌کالا با وضعيت موجود و همراه با قيمت مشخص شده‌‏اند.


مي‌‏توانم سفارشم را ابطال کنم يا تغيير بدهم؟

پاسخ: تا پيش از تاييد نهايي سفارش و کليک روي آيکون اتمام خريد شما مي‌توانيد سفارش را از سبد خريد خود حذف و يا اصلاح کنيد.

پس از تاييد نهايي سفارش و اتمام خريد و در مرحله پرداخت و ثبت سبد، شما قادر به حذف و تغيير سفارش نيستيد. از اين مرحله به بعد براي لغو يا تغيير آن، با واحد پيگيري سفارشات تماس بگيريد.


بعد از ثبت سفارش، براي اطمينان از پردازش آن بايد با زين ‌کالا تماس بگيرم؟

پاسخ: خير، پس از انجام مراحل خريد و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طريق سرويس پيامک يا ايميل اطلاع‏ رساني خواهد شد و در صورتي که نياز باشد کارشناسان فروش زين کالا با شما تماس خواهند گرفت.


مي‏‌توانم سفارشم را تلفني ثبت کنم؟

پاسخ: خير، به منظور تسريع فرايند پردازش و ارسال سفارش و نيز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتريان محترم ‏بايد سفارش خود را اينترنتي ثبت کنند.

-در صورتي که خريد من براي شخص ديگري باشد، آيا فاکتور فروش به همراه بسته براي تحويل‌گيرنده فرستاده خواهد شد؟
پاسخ:در مرحله اطلاعات ارسال سفارش، عبارت "آيا مايل هستيد به همراه اين سفارش فاکتور ارسال شود؟" نمايان خواهد شد که اگر ‏بخواهيد فاکتور همراه بسته ارسال نشود، بايد گزينه خير را انتخاب کنيد. توجه داشته باشيد که پيش فاکتور الکترونيکي خريد جهت اطلاع از طريق ايميل براي شما ارسال مي‌‏شود.

کالاهاي عرضه شده در زين ‌کالا


 آيا کالاهايي که نياز به نصب و راه اندازي دارند توسط زين ‌کالا در هنگام تحويل نصب و راه اندازي مي‌شوند؟

پاسخ: ماموران تحويل سفارشات زين ‌کالا تنها وظيفه دارند سفارش را به مشتري تحويل بدهند و نصب کالا در حيطه تخصص آنها نيست.براي اين منظور به نمايندگي مجاز مراجعه نماييد.


براي انتخاب و خريد کالا در سايت نياز به مشاوره دارم، راهي وجود دارد که در تصميم‏ گيري به من کمک کند؟

پاسخ: شما راه‌‏هاي مختلفي براي کسب اطلاعات تکميلي و تخصصي محصولات در زين ‌کالا داريد. مي‌‏توانيد از ابزارهاي ايجاد شده براي اين منظور از قبيل بررسي محصول و جدول مشخصات کالاها استفاده کنيد. همچنين زين کالا نقدها و نظرهاي کاربران را با ديدگاه بي‏طرفانه در سايت نمايش مي‏‌دهد که مطالعه آنها مي‏‌تواند در انتخاب کالا به شما کمک کند.


 کالاهايي که موجود نيستند، چه زماني در سايت براي فروش عرضه خواهند شد؟

پاسخ: گاهي به دلايل مختلف مانند عدم عرضه رسمي و گسترده محصول در ايران، وضعيت برخي از کالاها در وب سايت به "ناموجود" تغيير پيدا مي‏‌کند و اعلام زمان دقيق عرضه دوباره آنها ممکن نيست، با اين حال زين کالا تلاش مي‏‌کند تا اين کالاها مجدداً در کمترين زمان در وب سايت ارائه شوند.


آيا ممکن است کالايي را که سفارش مي‏‌دهم موجود نباشد؟

پاسخ: کالاهاي داراي قيمت که در سايت زين کالا با وضعيت "موجود" مشخص شده، در انبار زين ‌کالا موجود و قابل سفارش گذاري هستند. بنابراين هنگام ثبت سفارش اين کالاها نيازي به استعلام موجودي نيست و سفارش در سريع‏‌ترين زمان ممکن پردازش و تحويل خواهد شد. البته گاهي براي برخي از کالاها در صورت ثبت سفارش‏‌ها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودي آن کالا به اتمام برسد. در اين موارد به سرعت اقدام به تکميل موجودي کالا مي‌شود ولي در صورت امکان پذير نبودن، عرضه آن کالاها در سايت به صورت موقت متوقف مي‌شود.

همچنين در طرح تشويقي فروش شگفت انگيز ,تعدادي از محصولات با تخفيف‏‌هايي بسيار ويژه‌‏تر نسبت به ساير فروش ها  عرضه مي‏‌شوند که تنها براي چند ساعت امکان سفارش‏ گذاري دارند. در مواردي که به دليل استقبال کاربران موجودي کالا زودتر از موعد مقرر به پايان برسد، وضعيت کالا به "ناموجود" تغيير مي‏‌کند و امکان سفارش گذاري وجود نخواهد داشت.


 آيا تعداد خريد از يک کالا در زين کالا محدوديتي دارد؟

پاسخ: به طور کلي محدوديتي براي سفارش تعدادي يک کالا در زين ‌کالا وجود ندارد، با وجود اين با توجه به اينکه موجودي قابل فروش براي هر کالا در هر زمان متفاوت است، برخي اوقات محدوديت‏‌هايي در تعداد قابل سفارش از يک کالا اعمال مي‏‌شود.


پيش از خريد کالا، چگونه مي‏‌توانم از اين که کالا ساخت کجاست، مطلع بشوم؟

پاسخ: لازم به ذکرست که کشور سازنده روي کيفيت کالا تاثيري ندارد و برند معتبر است که کيفيت کالا را تعيين مي‏‌کند و تنها به دليل خط توليد ارزان‏‌تر است که بسياري از کالاها در چين توليد مي‌شوند.

پرداخت

مبلغ سفارشم را چگونه مي‏‌توانم پرداخت کنم؟

پاسخ: همگي کاربران زين ‌کالا مي‌توانند از طريق درگاه اينترنتي و با استفاده از همه کارت‏‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب در سايت زين ‌کالا، هزينه سفارش را به صورت آنلاين پرداخت کنند. همچنين امکان واريز بانکي يا واريز کارت به کارت به شماره حساب‏‌هاي اعلام شده در سايت زين ‌کالا براي همه کاربران وجود دارد.

در صورتي که آدرس تحويل سفارش، يکي از شهرهاي تحت پوشش تحويل اکسپرس زين کالا باشد، مشتريان مي‌‏توانند هزينه را هنگام تحويل سفارش، در محل به صورت نقدي يا از طريق دستگاه کارتخوان سيار يا سامانه USSD پرداخت کنند..


با استفاده از کارت کدام بانک‌ها مي‌توان هزينه سفارش را اينترنتي پرداخت کرد؟

پاسخ: شما مي‌توانيد با استفاده از همه کارت‏‌هاي بانکي عضو شبکه شتاب در سايت زين ‌کالا، هزينه سفارش را به صورت آنلاين پرداخت کنيد.


آيا پرداخت در محل، شرايط و محدوديت‏‌هايي دارد؟

پاسخ: بله، هنگامي که تعداد و مبلغ سفارش از ميزان خاصي بالاتر باشد امکان پرداخت نقدي وجود ندارد که اين محدوديت در تماس تلفني مرکز امور مشتريان زين کالا به مشتري اعلام خواهد شد.


ممکن است پرداخت اينترنتي ناموفق باشد، ولي مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

پاسخ: گاهي ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکي قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در اين مواقع جاي نگراني وجود ندارد. در اين حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌هاي مياني بانک است و خود بانک مغايرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت مي‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اينترنتي تماس بگيريد تا مغايرت برطرف شود.


آيا مي‌‏توانم وجه سفارش خود را به صورت اقساطي پرداخت کنم؟

پاسخ: در حال حاضر چنين امکاني وجود ندارد.


آيا مي‌توانم براي پرداخت سفارش خود چک بدهم؟

پاسخ: خير، براي جلوگيري از بروز مشکلات احتمالي زين کالا از پذيرش هر گونه چک بانکي معذور است.


آيا پرداخت اينترنتي وجه سفارش در سايت زين کالا امن است؟

پاسخ: پرداخت اينترنتي به گونه‏‌اي طراحي شده که امن و راحت باشد. با وجود اين شما نه تنها براي خريد از زين ‌کالا که هنگام هرگونه پرداخت اينترنتي براي اطمينان از امنيت پرداخت خود نکته‏‌هاي زير را رعايت فرماييد:

- با مشاهده قسمت آدرس (Address Bar)، در مرورگر (Browser) وب خود مطمئن شويد از پروتکل امن https به جاي پروتکل http استفاده مي‏‌شود به عبارت ديگر بايد در ابتداي آدرس، https وجود داشته باشد.

- قبل از ورود اطلاعات از وجود قفل طلائي رنگ در قسمت بالا و سمت راست صفحه مرورگر وب خود مطمئن شويد، در صورت عدم مشاهده اين قفل از وارد کردن اطلاعات کارت خود خودداري کنيد.

- براي ورود اطلاعات کارت خود حتماً از صفحه کليد مجازي موجود استفاده کنيد.

ارسال سفارش‌ها

هزينه ارسال سفارش چگونه محاسبه مي‌شود؟

پاسخ: هزينه‏ ارسال بسته به شرايط سفارش، محل تحويل و نوع ارسال متفاوت است و در فرم سبد خريد به آگاهي مشتريان مي‏‌رسد.


آيا مي‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معيني تحويل بگيرم؟

پاسخ: زمان رسيدن ارسال‏ها پس از تحويل به پست، بر اساس محدوده جغرافيايي از 24 تا 72 ساعت متغير است، بنابراين روز رسيدن سفارش با توجه به خدمات پستي مشخص است اما ساعت آن را نمي‏‌توان به طور دقيق تعيين کرد.

زين کالا همه تلاش خود را مي‏‌کند تا سفارش حدود ساعت درخواستي به دست شما برسد. با وجود اين به دليل مسايل مختلف مانند برنامه زمان ‏بندي ارسال در زين‌ کالا و مشکلات ترافيکي، وعده تحويل دادن کالا راس ساعت خاص براي زين کالامقدور نيست.

پس از اين که سفارشم را ثبت کردم، چقدر طول مي‌‏کشد که به دستم برسد؟

پاسخ: زمان رسيدن سفارش به دست مشتري بر اساس فاکتورهايي مانند محل و نحوه تحويل متفاوت است.

مي‏‌توانم کالايي را که سفارش داده‌‏ام با مراجعه به زين ‌کالا به صورت حضوري تحويل بگيرم؟

پاسخ: از آنجا که زين ‌کالا يک فروشگاه اينترنتي است و يکي از اهداف آن کاهش دادن سفرهاي درون شهري غير ضروري‏ است، تحويل حضوري سفارش در محل زين کالا امکان‌پذير نيست.

سفارش‌ها چه زماني به پست تحويل داده مي‌شود؟

پاسخ: همه سفارش‌‏ها پس از طي مراحل پردازش، به طور روزانه تحويل واحد پستي مستقر در محل پردازش سفارشات زين کالا مي‏‌شوند.

گارانتي

اگر از تاريخ گارانتي کالايي که خريده‌‏ام، مدتي گذشته باشد، دوره گارانتي آن کالا چگونه محاسبه مي‌شود؟

پاسخ:طي قرارداد بين زين ‌کالا و تامين کنندگان، تاريخ شروع گارانتي بيشتر کالاها، بر اساس تاريخ فاکتور فروش زين ‌کالا محاسبه مي‌شود و تاريخ مندرج در برگه گارانتي به تنهايي معيار اعتبار گارانتي نيست. بنابراين اگر کالايي را دريافت کرديد که مدتي از تاريخ شروع گارانتي آن گذشته بود جاي نگراني نبوده و با ارائه فاکتور فروش خود مي‌توانيد از خدمات گارانتي کالا استفاده نماييد.

مي‏‌توانم کالا را بدون گارانتي آن سفارش بدهم؟

پاسخ:در زين ‌کالا تنها کالاي با گارانتي به فروش مي‏‌رسد.

3-پس از وارد کردن کد گارانتي، با پيغام "کد معتبر نيست" مواجه مي‏‌شوم.

پاسخ:به دليل ارسال دوره‌‏اي کد کالا براي شرکت‏‌هاي گارانتي کننده توسط زين کالا، گاهي بين 7 تا 10 روز براي فعال شدن کد گارانتي زمان لازم است.

گارانتي کالاها شامل چه مواردي مي‏‌شود؟ براي دريافت خدمات گارانتي چکار بايد بکنم؟

پاسخ:به خاطر اين که گارانتي شرکت‏‌هاي مختلف بر اساس نوع کالا متفاوت است و بنابراين در اينجا پاسخگويي دقيق ممکن نيست، بهترين کار اين است که با خود شرکت‌هاي گارانتي کننده ، تماس بگيريد.

خدمات پس از فروش

آيا همه کالاها، شامل مهلت 7 روزه گارانتي تعويض، مي‏‌شوند؟

پاسخ: کليه محصولاتي کهبايد از نظر فيزيکي سالمبه دست مصرف کننده برسند داراي گارانتي سلامت فيزيکي هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمي‌شوند. همچنين اقلامي که به عنوان هديه‌ از طرف زين ‌کالا همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ريال درج شده‌اند، مشمول 7 روز ضمانت تعويض نيستند. براي ساير محصولاتي که نياز به مهلت تست دارند، زين کالا 7 روز فرصت براي بازگرداندن کالا در نظر گرفته است.

همچنين عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خريد مشتري است و از آنجا که ممکن است در پاره اي جزييات با کالاي اصلي تفاوت هايي داشته باشد به استناد آنها نمي توان اعلام مغايرت کرد. ملاک وجود مغايرت در مشخصات کالا، مشخصات فني درج شده در وب سايت است.

در صورت بازگرداندن کالا، مبلغ پرداخت شده چه زماني و چگونه استرداد مي‌شود؟

پاسخ:هنگامي که کالايي بازپس فرستاده ‏شود، پس از کارشناسي و تاييد واحد خدمات پس از فروش زين ‌کالا، هماهنگي لازم براي استرداد مبلغ سفارش با مشتري به عمل آمده و تا 48 ساعت کاري مبلغ به حساب مشتري مسترد خواهد شد.

اگر کالاي ارسال شده با آنچه سفارش داده‌‏ام و يا آنچه در سايت ديده ام مغايرت داشت، چه اقدامي بايد انجام دهم؟

پاسخ:با خدمات پس از فروش تماس بگيريد (از طريق تلفن يا ارسال پيام از طريق صفحه تماس با ما.)

اگر کالاي که خريداري کرده‌‏ام، ايراد فني يا آسيب ديدگي داشت، چه اقدامي بايد انجام دهم؟

پاسخ:با خدمات پس از فروش تماس بگيريد (از طريق تلفن يا ارسال پيام از طريق صفحه تماس با ما.)

فروش ويژه

محصولات چه زماني در طرح فروش ويژه قرار مي‏‌گيرند؟ آيا از قبل مي‏‌توان باخبر شد؟

پاسخ:امکان قرار گرفتن يک کالا در طرح فروش ويژه را کارشناسان زين ‌کالا با در نظر گرفتن فاکتورهاي مختلفي بررسي مي‏‌کنند و با توجه به محدوديت زماني عرضه به صورت ويژه، امکان اعلام آن از قبل وجود ندارد. اما کاربران زين ‌کالا مي‌‏توانند با انتخاب گزينه "به من اطلاع بده" که در صفحه جزئيات محصول قرار دارد، هنگام قرار گرفتن کالا در اين طرح‌‏ها از طريق ايميل يا پيامک از آن باخبر شوند.

آيا مي‌توانم کالايي را که قبلاً در طرح پيشنهاد ويژه عرضه شده است و ديگر امکان خريد با آن شرايط وجود ندارد، با همان قيمت سفارش دهم؟

پاسخ:طرح فروش ويژه چارچوبي دارد که خارج از آن ثبت سفارش ممکن نيست، بر اين اساس شما تنها چند ساعت فرصت داريد سفارش خود را با قيمت ويژه  ثبت کنيد و پس از آن قيمت‌ها به حالت اول برمي‏‌گردند.

آيا مي‌‏توانم کالايي را که در طرح پيشنهاد ويژه عرضه شده است با تعداد بيش از يک عدد خريداري کنم؟

پاسخ:به دليل اينکه طرح پيشنهاد ويزه  يک طرح تشويقي خريد است، زين کالا تعهدي در قبال سفارش‏‌هاي تعدادي ندارد و در صورتي که امکان فروش بيشتر از يک عدد وجود داشته باشد، هماهنگي‏‌هاي لازم با مشتري انجام خواهد شد.

اگر بلافاصله پس از ثبت يک سفارش و قبل از دريافت آن، کالا در پيشنهاد ويژه و با قيمتي پايين‌تر عرضه شود، با چه قيمتي براي من محاسبه مي‌‏شود؟

پاسخ:پيش از مرحله فاکتور شدن سفارش، امکان تغيير سفارش بر اساس قيمت ويژه وجود دارد ولي پس از آن سفارش به هيچ وجه امکان اصلاح ندارد.

بن

چگونه مي‏‌توانم از سوابق دريافت و مصرف بن خود مطلع شوم؟

پاسخ:براي اطلاع از سوابق دريافت و مصرف بن، بايد با وارد کردن پست الکترونيکي و کلمه عبور وارد حساب کاربري خود شويد، سپس روي گزينه " بن‏‌"  کليک کنيد تا به صفحه‏‌اي منتقل ‏شويد که اطلاعات بن‏‌هاي شما شامل تاريخ ثبت، تراکنش‌‏ها، تاريخ انقضا، اعتبار اوليه، اعتبار مصرفي، مانده و وضعيت در آن نشان داده مي‌‏شود.

چرا بن من باطل شده است؟

پاسخ:در حال حاضر بن‏‌ها يک ماه مهلت استفاده دارند و پس از اين مدت باطل مي‏‌شوند.

چرا براي خريد، نمي‏‌توانم از همه بن‌‏هايم استفاده کنم؟

پاسخ:ميزان استفاده از بن بر اساس کالاي خريداري شده، به طور خودکار توسط سيستم محاسبه مي‌‏شود.

چرا پس از خريد، به بن‌‏هاي من اضافه نشده است؟

پاسخ:به بعضي کالاها بني تعلق نمي‏‌گيرد و يا اين که سفارش شما هنوز پردازش نشده است (بن‏‌هاي کالاي خريداري شده بعد از پردازش شدن سفارش فعال مي‏‌شوند(

همچنين، از آنجا که پيشنهاد ويژه يک طرح تشويقي  است به کالاهايي که در اين طرح خريداري مي‌شوند، بن تعلق نمي‌گيرد.

کالايي را به سبد خريدم اضافه کردم ولي با وجودي که از خريد آن منصرف شده‏‌ام، بن کم شده به حالت اوليه خود برنگشته است.

پاسخ:احتمالاً سبد خود را خالي نکرده‌‏ايد، تا وقتي که کالا در سبد خريد شما قرار دارد، بن به حساب شما بر نمي‏‌گردد.

قيمت

آيا قيمت محصولات در سايت زين کالا به روز هستند؟

پاسخ:بله، زين ‌کالا به طور منظم و روزانه قيمت‏ محصولات عرضه شده در وب‏ سايت خود را کنترل و به روز رساني مي‏‌کند.

آيا براي مشتريان دائمي، خريد با تعداد بالا و يا خريدهاي سازماني قيمت‌‏ها متفاوت خواهد بود؟

پاسخ:در حال حاضر محاسبه تخفيف براي همه مشتريان فقط بر اساس سيستم بن امکان پذير است. شما مي‏‌توانيد با خريدهاي پيوسته از حداکثر تخفيفات ممکن براي خود و سازمان خود بهره‌مند شويد.

آيا قيمت‌‏هاي زين ‌کالا نسبت به بازار ارزان‌‏تر است؟

پاسخ:سياست قيمت‏ گذاري در زين ‌کالا مبتني بر اصول مشتري مداري و احترام به حقوق مصرف کننده است. به طور کلي قيمت‏‌ها در زين ‌کالا کاملا مناسب و رقابتي بوده و خريد از زين کالا براي مشتريان به صرفه است. قيمت‌‏هاي ارائه شده براي کالاها در زين ‌کالا قيمت‌‏هاي خرده فروشي است که غالباً توسط توليد‏کننده و يا نماينده رسمي توزيع آن محصول به صورت مصوب تعيين شده است و قيمت ساير کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنين کالاهاي مشابه در بازار تعيين مي‏‌شوند.

سياست قيمت‌ گذاري درزين کالا  منصفانه است و براي هر مشتري در هر گوشه‏‌اي از کشور قيمت‏‌ها يکسان و شفاف هستند. همچنين قيمت همه محصولات با احتساب ماليات بر ارزش افزوده است و مشتري مبلغ جداگانه‏‌اي بابت ماليات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمي‏‌کند.

با در نظر گرفتن امکان استفاده از طرح‌هاي تشويقي و تخفيفات ويژه زين کالا از قبيل " بن" و "پيشنهاد ويژه " و ساير سرويس‌‏هاي ارزش افزوده سطح قيمت‏‌ها در زين ‌کالا بيش از پيش مناسب ارزيابي مي‌شوند.

نحوه فعاليت زين کالا

1-آيا زين کالا در مشهد يا ساير شهرها، شعبه ديگر يا نمايندگي دارد؟

پاسخ: زين کالا در هيچ نقطه‌‌اي از کشور نماينده فروش يا خدمات پس از فروش ندارد. کليه سرويس‌‏ها و تراکنش‏‌هاي مالي و خدمات فروش قابل ارائه زين کالا از طريق دفتر مرکزي مشهد که آدرس آن در وب سايت مندرج است پردازش مي‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفي از اين دست، مراتب را جهت پيگرد قانوني از طريق ايميل  gmail.com@zinkala.ir به زين کالا اطلاع دهيد